ZPRAVODAJ
ročník: 2018
číslo: 2

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

letní prázdniny jsou neodvratně za námi (snad jste si stihli vychutnat zaslouženou dovolenou) a musíme rovnýma nohama naskočit zpátky do pracovního kolotoče. Věřím, že nepůjde jen o šedivou rutinu, ale i příjemné  a obohacující události spojené s profesním životem - a právě takové se pro Vás v ČSAT snažíme připravovat. Na co se můžete těšit v druhé polovině letošního roku, najdete přehledně uvedené v tomto Zpravodaji.
Především bych chtěl upozornit, že termín pro odeslání abstrakt na 22. kongres o ateroskleróze v Olomouci je tentokrát již 19. září!
 Září je pro nás měsícem hned několika důležitých událostí. Ve dnech 19. až 22. září proběhne v Brně XXV. kongres České internistické společnosti ČLS JEP, kde nebude chybět blok věnovaný ateroskleróze - potkáme se ve čtvrtek 20. září v 15:00. Velmi mne těší, že ve dnech 17. až 21. září se uskuteční už třetí ročník osvětové kampaně Týden FH, kterou pořádá pacientská organizace Diagnóza FH, z.s. za podpory ČSAT a projektu MedPed. Impulsem pro vznik Týdne FH byl Světový den familiární hypercholesterolemie, který se připomíná vždy 24. září.
Říjen přinese 4. Česko-slovenskou lipidovou akademii, která se i letos těší mimořádnému zájmu. Proto neváhejte a rychle se zaregistrujte na http://www.cslpa.cz, abychom se 19. a 20. října mohli společně setkat v Mikulově.
A úplně na závěr - v průběhu podzimu najdete v časopisech AtheroReview, Vnitřní lékařství a Hypertenze a kardiovaskulární prevence odborně zajímavé a čtivé zprávy účastníků kongresu EAS v Lisabonu, ISA v Torontu a letní školy iARS v Hamburku. Nenechte si ujít!

S přáním krásného prožití babího léta

Michal Vrablík, předseda ČSAT
FacebookAKTUALITY22. kongres o ateroskleróze

 
DEADLINE PRO ABSTRAKTA JIŽ 19.9.!

Více o kongresu ZDE
IV. Česko-slovenská lipidová akademie

 
19. - 20. 10. 2018 - Hotel Galant

Vice ZDE.
Týden FH

 
Zpráva o týdnu FH - k přečtení ZDE.
Zpravodaj FH

Právě vyšel nový Zpravodaj FH pro pacienty s familiární hypercholesterolemií - výtisky budou k dispozici v centrech MedPed.

Ke stažení ZDE.

ODBORNÁ ČÁST

Inhibitory PCSK9 - aktuální stav

Od 1. června 2018 se ČR přiřadila k většině evropských zemí, které mají možnost předepisovat inhibitory PCSK9 s úhradou za jasně definovaných podmínek. Vzápětí probíhala jednání odborných společností se zdravotními pojišťovnami o tom, která centra v ČR budou moci léčbu inhibitory PCSK9 předepisovat. Více informací v dokumentu ZDE.  

Přílohy dokumentu:

Rozhodnutí SÚKL - Praluent 75 mg

Rozhodnutí SÚKL - Praluent 150 mg

Rozhodnutí SÚKL - Repatha

Návrh center pro léčbu PCSK9 inhibitory- Konsenzus České internistické společnosti ČLS JEP, České kardiologické společnosti a České společnosti pro aterosklerózu

Seznam center schválených VZP© 2018 Česká společnost pro aterosklerózu. All rights reserved.